Farmina Pet Foods - włoska kuchnia dla naszych pupili!

Farmina Pet Foods to włoska firma produkująca wysokiej jakości karmę dla psów i kotów. Początki działalności firmy sięgają 1965 roku. Obecnie jedzenie Farmina dostępne jest na trzech kontynentach w wielu wariantach smakowych.

Karmy dla psa i kota Farmina dostarczają naszym pupilom odpowiednią ilość białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów. Karmy przygotowywane są z suszonego, pełnego mięsa, jaj oraz produktów roślinnych. Źródłem mięsa w jedzeniu Farmina są zdrowe zwierzęta przeznaczone do żywienia ludzi, a ryby pozyskiwane są z połowów morskich w Skandynawii. Farmina stworzyła m.in. linię naturalnych diet weterynaryjnych Farmina Vet Life Natural Diet i opracowała naukowy system żywienia zwierząt mięsożernych Natural&Delicious.

Mięso drobiowe pochodzi od włoskich kur hodowanych na wolnym powietrzu i nie zawiera żadnych odpadków typu pióra czy pazury. Jest dostarczane do zakładu świeże, dzięki czemu zawiera wysoką wartość protein i zapewnia strawność na poziomie aż 95%.

Jagnięcina wykorzystywana w karmach Farmina pochodzi z rozległych pól Nowej Zelandii. Jest specjalnie wyselekcjonowana ze względu na wysoką zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych, które wykazują działanie przeciwnowotworowe. W porównaniu do innych czerwonych mięs, jagnięcina ma bardzo dobry stosunek masy chudej i tłuszczowej.

Jaja w składzie karm Farmina przyjeżdżają do zakładu świeże i dopiero tu poddawane są procesowi dehydratacji. Dzięki tej kolejności zachowują bardzo wysoki poziom substancji odżywczych, zwłaszcza białka. Źródłem węglowodanów w jedzeniu Farmina dla psa i kota są głównie owoce, warzywa oraz rośliny niezmodyfikowane genetycznie, a miazga buraczana używana w produktach Farminy jest ważnym źródłem włókien, które korzystnie wpływają na produkty procesu trawiennego.

Wszystkie produkty z linii Farmina Vet Life i Natural & Delicious zawierają wyłącznie naturalne przeciwutleniacze (ekstrakty bogate w tokoferole): karotenoidy, retinoidy (witamina A), bioflawonoidy, polifenole (hydroksytyrozol), tokoferole (witamina E) i kwas askorbinowy (witamina C). Ponadto Farmina dla psa i kota produkowana jest wyłącznie z naturalnych surowców 100% bez GMO. Jedyne zboża - stosowane w niektórych liniach karm Farmina - to tradycyjne prazboża, takie owies i orkisz, oraz rośliny okopowe (ziemniaki), dzięki czemu karmy mają niski indeks glikemiczny.

Farmin Pet Foods, wspólnie z Uniwersytetem w Neapolu, prowadzi własne badania, których celem jest opracowywanie nowych formuł jedzenia dla psów i kotów na podstawie najnowszych odkryć naukowych. Co istotne, badania Farmina odbywają się zgodnie z zasadą Cruelty Free. Prowadzone są w ramach współpracy z hodowcami i właścicielami zwierząt, którzy umożliwiają pracę ze zwierzętami w ich domowych warunkach. Wszystkie produkty Farmina są pakowane w atmosferze ochronnej, aby zapobiegać utlenianiu się tłuszczy i zachować świeżość.

Linki do oferty: [ Karmy Farmina N&D Grain Free ] [ Karmy Farmina N&D Pumpkin ] [ Karmy Farmina N&D Quinoa ]