Champion Petfoods – karmy ACANA i Orijen

Champion Petfoods to firma produkująca suche karmy ACANA oraz suchą i liofilizowaną żywność Orijen. Firma wytwarza wysokiej jakości pokarm dla psów i kotów, którego skład dopasowany jest do rzeczywistych potrzeb żywieniowych tych zwierząt.

Champion Petfoods od ponad 25 lat współpracuje w lokalnymi farmerami i rybakami, aby pozyskiwać najwyższej jakości mięso. Produkcja odbywa się w całości w Kanadzie z wykorzystaniem regionalnych zasobów mięsa i ziół z regionów Alberta, British Columbia i Nowa Anglia. Dzięki temu do fabryki dostarczane są świeże produkty w swojej najbardziej naturalnej i odżywczej postaci.

Firma sprawuje pieczę nad każdym, nawet najmniejszym szczegółem produkcji, począwszy od metody i źródła pozyskiwania składników aż po sposób, w jaki jedzenie jest przygotowywane i testowane pod kątem jakości i wartości odżywczych. Istotny jest fakt, że karmy ACANA i Orijen dla psów i kotów produkowane są przez tę samą firmę, która ją sprzedaje. Oznacza to, że sprzedawca nie zleca produkcji na zewnątrz i zachowuje pełną kontrolę nad tym, co trafia do karmy.

Podczas komponowania składu karm ACANA i Orijen dla psa i kota podstawą zawsze jest duży udział mięsa – nawet do 90%. Pozwala to tworzyć jedzenie o proporcjach zapewniających wysoki udział cennego białka. W różnorodnych smakowo karmach marek ACANA i Orijen znajdziecie mięso zwierząt hodowanych na wolnym wybiegu (drób, wołowina, jagnięcina), jaja z kurnika oraz ryby złowione na otwartych i czystych wodach.

W przypadku Orijen, firma oferuje specjalną żywność liofilizowaną dla psów i kotów. Proces liofilizacji odbywa się bez gotowania i użycia sztucznych konserwantów, co pozwala zachować właściwości odżywcze i świeżość karm oraz przysmaków.

Zarówno ACANA, jak i Orijen jest pożywieniem Odpowiednim Biologicznie, co oznacza, że jego skład i proporcje WholePreyTM (1) zastosowanych składników w jak największym stopniu odzwierciedlają dietę psich i kocich przodków. Firma podkreśla, że potrzeby żywieniowe psów i kotów, naturalnych mięsożernych drapieżników, nie zmieniły się na przestrzeni tysiącleci, niezależnie od faktu udomowienia. Ich codzienna dieta powinna mieć proporcje składników, jakie występowałyby gdyby upolowały zdobycz na wolności. Przede wszystkim nie powinna zawierać zbóż, ziemniaków ani tapioki. Program Biologicznie Odpowiedniego Żywienia musi spełniać następujące warunki:

  • Dieta bogata w mięso i proteiny,
  • Świeże mięsne dodatki,
  • Dieta urozmaicona pod względem rodzaju mięsa,
  • Dieta o niskim indeksie glikemicznym,
  • Dieta o odpowiedniej, niewysokiej zawartości węglowodanów.
  • Witaminy i minerały naturalnego pochodzenia.

Jedzenie przygotowywane jest w innowacyjnych, nowocześnie wyposażonych kuchniach Champion Petfoods, które były wielokrotnie nagradzane za wykorzystywanie zrównoważonych biologicznie składników od lokalnych, zaufanych dostawców. Firma posiada własne centrum badawcze, w którym nieustannie pracuje nad swoimi produktami starając się sprostać mianu producenta najlepszej karmy dla psa i kota na świecie.

Sprawdź ofertę karm Orijen i ACANA w naszym sklepie: [ Karmy Orijen ] [ Karmy ACANA ]

--

(1) WholePreyTM - składniki mięsne obejmujące nie tylko bogate w białko i tłuszcze mięso mięśniowe, ale również odżywcze organy, szpik i chrząstki będące źródłem związków mineralnych oraz witamin.