CANAGAN - najwyższa jakość prosto z Wielkiej Brytanii!

CANAGAN to producent odpowiedniej biologicznie karmy dla psów i kotów. Dietetycy pracujący dla CANAGAN dokładnie przeanalizowali potrzeby pokarmowe psów i kotów, aby stworzyć jedzenie naśladujące dietę pradawnych zwierząt drapieżnych oraz ich pobratymców żyjących współcześnie w środowisku naturalnym.

Od tysiącleci dzikie, drapieżne psy i koty żywiły się przede wszystkim świeżym mięsem, zawierającym ogromną ilość pożywnego białka. Genotyp i potrzeby żywieniowe współczesnych psów oraz kotów trzymanych w domach praktycznie się nie zmieniły, dlatego CANAGAN tworzy karmy o odpowiednich dla psów i kotów proporcjach składników odżywczych najwyżej jakości. To jedzenie naśladuje naturę i przygotowane zostało w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlało dietę psich i kocich praprzodków.

Podstawową jedzenia CANAGAN są zbilansowane proporcje białka, mięsa i tłuszczu w stosunku do węglowodanów oraz bardzo wysoką zawartość mięsa. Pozwala to odróżnić karmę CANAGAN od tańszych i gorszych karm, które zawierają duże ilości niezdrowego dla psów i kotów biała roślinnego oraz węglowodanów pochodzących ze zbóż. Dzięki temu na przykład jedzenie dla psów CANAGAN doskonale naśladuje pożywienie zdobywane przez wilki żyjące na wolności.

W zależności od wersji smakowej karmy CANAGAN produkowane są ze świeżego i suszonego mięsa drobiowego pozyskanego od kurczaków z wolnego chowu. CANAGAN z łososiem zawiera z kolei mięso łososia pochodzącego ze szkockich gór, bogatego w łatwo przyswajalne białka i kwasy Omega-3. CANAGAN z dziczyzną zawiera bogate, ciemne mięso będące znakomitym źródłem żelaza i witaminy B.

Wszystkie karmy CANAGAN zawierają także odpowiednią ilość węglowodanów, których źródłem są bataty o niskim indeksie glikemicznym. Bataty są ponadto źródłem łatwo rozpuszczalnych włókien bogatych w przeciwutleniacze. Do pokarmu CANAGAN producenci dodają także cenne zioła, takie jak aksamitka, żurawina czy rumianek oraz wodorosty będące cennym źródłem minerałów, w tym jodyny wspierającej funkcje tarczycy i kontrolującej metabolizm zwierząt.

Naczelną zasadą produkcji karm CANAGAN jest brak zbóż w składzie. Zboża, które dodawane są masowo przez producentów popularnych karm dla zwierząt, są często przyczyną alergii u psów i kotów. Podrażniają żołądek, powodują swędzenie, łuszczenie się naskórka i wypadanie sierści. Zboża nie zawierają praktycznie żadnych wartości odżywczych, mimo iż znajdują się w większości karm dla zwierząt (kukurydza, pszenica, jęczmień i soja). Dlaczego? Ponieważ pełnią funkcję tanich i bezwartościowych wypełniaczy. Karmy dla psów i kotów CANAGAN nie zawierają szkodliwych i trudno przyswajalnych przez mięsożerne zwierzęta zbóż. Jako jedzenie odpowiednie biologicznie CANAGAN zawiera tylko w pełni wartościowe składniki odżywcze, do trawienia których psy i koty są biologicznie przystosowane.

Sprawdź ofertę karm CANAGAN w naszym sklepie: [ Karmy CANAGAN ]